مضرات بلکا چیست؟ آیا بلکا برای سلامتی ما مضر است؟


معایب و مضرات بلکا چیست؟

مضرات بلکا می تواند سوالی باشد که به ذهن اغلب مشتریانی که از بلکا استفاده می کنند برسد. در این مقاله به این موضوع می پردازیم. برای یافتن جواب این سوال باید به مواد تشکیل دهنده بلکا نگاهی کنیم و آن را بررسی کنیم.

طرح با رنگ بلکا

بلکا محصولی است که از مواد زیر تشکیل شده :


  • الیاف سلولزی
  • کاغذ خرد شده
  • چسب پودری
  • میکا
  • الیاف ابریشم مصنوعی


الیاف سلولزی

الیاف سلولزی که ترکیبی از الیاف پنبه و سلولز طبیعی می باشد و هیچ مواد شیمیایی و نفتی در آن وجود ندارد. و نمی توانداز مضرات بلکا باشد.


کاغذ خرد شده

کاغذ های سفید برش خورده و اضافه که به صورت خرد در آمده و در بلکا به کار می رود.و ضرری برای انسان ندارد.


چسب پودری

مورد دیگری که برای مضرات بلکا باید بررسی شود،چسب بلکا است. چسب به کار رفته در بلکا و رومالین نوعی چسب پودری می باشد که هیچ آسیبی به انسان نمی رساند. حتی نصاب های بلکا که سالهای سال است بلکا نصب می کنند از این موضوع حمایت می کنند. حتی به دست هم آسیبی وارد نمی کند. و هنگام درست کردن خمیر بلکا نیازی به پوشیدن دستکش نیست.


میکا

میکای بلکا نوعی سنگ معدنی می باشد. میکا به صورت شفاف و سفید رنگ و در رنگ های مختلف وجود دارد که در بلکا به کار می رود . میکا از مواد معدنی که از دل کوه ها استخراج می شود و هیچ ضرری برای انسان ندارد.

میکا بلکا
الیاف ابریشم مصنوعی

نوعی الیاف نخ مانند هم در برخی از نمونه های بلکا و رومالین وجود دارد که صرفا برای این کار تولید می شود و هیچ مواد مضرری ندارد. پس این مورد هم از مضرات بلکا نیست.

با توجه به این توضیحات و مواد تشکیل دهنده بلکا به این نتیجه می رسیم که بلکا هیچ مواد مضرری در خود ندارد . مضرات بلکا شایعه ای بیش نیست که توسط افرادی که پوشش بلکا  رقیب آنها است، پخش شده است.

معایب بلکا:

از معایب اصلی بلکا می توان به قابلیت شستشوی بلکا اشاره کرد. در مقایسه با رنگ روغن ، بلکا قابلیت شستشوی کمتری دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09123387082 شفی زاده