بلکا – اجرای یک روزه بلکا 09123387082

بلکا چیست و نصب و اجرای آن چگونه است؟

شماره تماس

بلکا مخلوطی از پنبه سلولز ، رشته های الیاف و چسب پودری است. با انواع متنوعی از افزودنیهای تزئینی مانند سنگ میکا در رنگ های مختلف می باشد. ساختار بلکا به نوع طرح ساده یا سلولزی، ترکیب سلولزی با الیاف و نوع ابریشمی می باشد.

پوشش سلولزی بلکا از الیاف مصنوعی که صرفا برای اینکار تولید شده است، استفاده می گردد.

این محصول دارای چسب پودری CMC می باشد و زمانی که با آب مخلوط می شود چسب پودری فعال می گردد.

برخی از مواد از قبیل  اکلیل و میکا (نوعی سنگ تزئینی) به محصول اضافه می گردد.

این محصول کاملا از مواد طبیعی تشکیل شده و هیچ نوع مواد شیمیایی در آن وجود ندارد. به همین علت فاقد بو و مواد فرار می باشد.

همچنین نوع دیگر بلکا تمام الیاف که با چسب پودری ترکیب می شود و از آن به عنوان بلکا ابریشمی یاد می شود.

داستان واقعی:

مردم ژاپن به علت سرمای زیاد منطقه ژاپن برای اولین بار سبوس برنج را بعد از کوبیدن با چسب ترکیب نموده و به صورت لایه‌ای روی درها و دیوارها می‌مالیدند که از آن به عنوان عایقی در برابر سرما استفاده می‌کردند.

بعدها این پوشش شکل کامل‌تری گرفت و در اروپا استفاده شد و به جای سبوس و ساقه برنج از مواد دیگری استفاده شد. یعنی ماده اولیه سلولز بود و افزودنی‌های فراوانی به آن اضافه شد که تنوع این محصول را بسیار زیاد نمود و کم‌کم به صورت یک پوشش شناخته شده در آمد که در تمام دنیا کاربرد دارد.

چگونه با بلکا جلوه منزل خود را بدون بو و بدون کثیف کاری عوض کنیم!؟

چگونه با صرف هزینه و زمان کم دیوارهای منزل و یا محل کارمان را زیباتر کنیم؟

زمانی که در میهمانی هستید بلافاصله رنگ دیوارها شما را محو تماشا می کند، رنگ دیوار عالی است!

چگونه به چنین نتیجه ای می رسید؟

نمی خواهم صدای اتاق خواب و یا پذیرایی منزلمان به گوش همسایه برسد! چه کار باید بکنم؟

1

اجرای بلکا سریع انجام می شود که باعث می شود تا شما زمان زیادی را مثل نقاشی از دست ندهید

2

بلکا قابل ترمیم است که باعث می شود شما خودتان اینکار را به راحتی انجام دهید

3

بلکا ترک نمی خورد که باعث می شود دیوارهای شما زیبایی خود را از دست ندهند

4

بلکا قابل شستشو می باشد که باعث می شود شما دیوار خود را با شامپو فرش و بخارشو تمیز کنید

5

بلکا نیاز به زیر سازی ندارد و باعث می شود شما در هر محیطی آنرا اجرا کنید. اجرای بلکا بر روی کچ خاک، سیمان، کاشی، سرامیک، چوب و انواع رنگ

6

هزینه اجرای بلکا بسیار ارزانتر از رنگ است

7

بلکا عایق برودتی و حرارتی می باشد که باعث می شود تا در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.

فیلم نحوه آماده کردن و اجرای بلکا

مزایای بلکا ، رومالین و پتینه:

عایق حرارت و برودت

خاصیت عایق بودن الیاف سالهاست که پذیرفته شده است. بیشتر خاصیت عایق بودن مجموع الیاف(از نظر حرارت) به این علت است که همواره هوا در داخل فضاهای موجود در داخل آن ساکن می گردد. دیوار پوشیده از بلکا از اتلاف حرارتی ساختمان در فصل زمستان می کاهد. همه ساختمانها از طریق دیوارها و جداره ها مقداری گرما را ازدست می دهند که بلکا کاملا این فضاها را پر می کند.

کاهش محسوس صدا به عنوان عایق صوت

یکی از آلودگی های محیط زیست که برای انسان نیز بسیار مضر است آلودگی صوتی می باشد. مخصوصاً صداهای مداوم که ناشی از بازگشت امواج صوت پس از برخورد با سطوح به وجود می آیند. این صداها حساسیت گوش را نسبت به انواع صداها تقلیل می دهد اگر مدت ده دقیقه در محیطی که این صداها موجود باشند حضور داشته باشیم نیاز به استراحتی به مدت بیست دقیقه در محیطی کاملاً آرام داریم تا اثر آن را جبران نماییم.

اثرات غیر مستقیم صداهای ناخواسته بر روی انسان عبارت از حساسیت عصبی، تحریک پذیری شدید، گرفتگی عضلانی و خستگی روحی و جسمی و حتی در مواقعی سرگیجه است. بلکا به عنوان پوششی با تخلخلهای فراوان و غیر همگون که به ضخامت 2 میلی متر روی دیوارها اجرا می شود حدود 30 تا 50 درصد رفلکس صدا را کاهش می دهد و بطوریکه کاملاً محسوس آلودگی صوت را تقلیل می دهد.

عدم نیاز به زیرسازی جدی در مرحله اجرا

عدم نیاز به زیر سازی جدی و اجرای بلکا بر روی کلیه سطوح اعم از گچ، گچ و خاک، سیمان سفید و سیاه، رنگ روغن، رنگ پلاستیک، کاشی، سرامیک و… باعث سرعت عمل این کار و در ضمن کاهش جدی هزینه می گردد.

بطور مثال روند کلی ساخت در ساختمانهای بیشتر نقاط ایران بدین صورت است که ابتدا بعد از آجر چینی، گچ وخاک ساختمان انجام می شود که این مرحله در بعضی از مناطق مرطوب کشور به جای گچ وخاک، سیمان سفید جایگزین می شود سپس روی گچ وخاک یا سیمان، گچ سفید می زنند و رنگ آمیزی می کنند.

با بلکا مرحله سفید کاری کاملا حذف می شود. در مرحله گچ و خاک یا سیمان بلافاصله بلکا که جایگزین رنگ ساختمانی است اجرا می شود.

بدین ترتیب علاوه بر سرعت اجرای کار، راحتی و همچنین صرفه اقتصادی را به همراه می آورد در مواردی که فضای داخلی به منظور استفاده برای آشپزخانه یا آزمایشگاه از کاشی پوشیده شده باشد و بعد از مدتی مصرف کننده تمایل داشته باشد به عنوان اتاق دیگری از آن استفاده نماید بلکا به راحتی بر روی کاشی اجرا می شود و نیاز به برداشتن کاشی نمی باشد.

بلکا خاصیت قابلیت شستشو دارد

با ابر و شامپوی فرش قابل شستشو می باشد پس از شستشو مدتی صبر کنید تا دوباره بلکا خشک شود.

شما می توانید بلکا را با بخارشو نیز تمیز کنید

عدم جذب گرد و غبار

یکی از عوامل جذب گرد و غبار توسط سطوح، ایجاد بار الکتریکی مخالف بین ذرات معلق در هوا و سطح مورد نظر می باشد. در آزمایشات متعدد مشخص شده است که الیاف سلولزی حداقل (در حد صفر) اشکال را از نظر بار الکتریسیته ساکن ایجاد می نمایند، دلیل این پدیده به جذب رطوبت توسط الیاف سلولزی و پنبه ای مربوط می شود.

مقاوم در مقابل آتش سوزی

طول زمان حفاظت در مقابل آتش یا تحمل آتش برای ساختمان می تواند متفاوت باشد و بستگی به فاصله آنها از مراکز آتش نشانی، وجود تجهیزات اطفاء حریق مستقر در ساختمان و یا وجود مــواد قابل اشتعال در آنها دارد. زمان تحمل آتش برای ساختمانهای مسکـونی و اداری باید ســه ربع تا یک ساعت باشدو این زمانی است که معمولاً برای تخلیه ساختـمان لازم است. ساختمانهای بلند، بیمارستانها، تئاتر و سینما 2 ساعت و اماکن تجاری و صنعتـی حداقل باید سه ساعت تحــمل آتش را داشته باشد و در این زمـان آسیب نبیند.

انتخـاب نوع پوشش مقاوم آتش و ضخــامت آن برای ساختمانها بستگی به جنس آنها و همچنین زمانی دارد که برای تحمل آتش، برای آنها در نظر گرفته شده است. در شرایـط ثابت، ضخامت لایه پوشش مقاوم آتش نسبت مستقیم با زمان تحمـل آتش دارد و با افزایش ضخامت، زمان تحمل افزایش می یابد.

استاندارد شماره DIN4102 آلمـان، ناظر به عکس الـعمل مصالح ساختمانی در مقابل آتش است. پوشش دیوار« بلکا » بر اسـاس داده های این استاندارد در رابطه با آتش سوزی،مورد آزمـــایش قرارگرفت و نتیجتاً به عنوان یک مصالح ساختمانی که به سختی قابل اشتعال می باشد، طبقه بندی شده و می توان این پوشش دیوار را به عنوان مصالح ساختمانی که به سختی قابل اشتعال می باشد، به کار برد. ضمناً تأییدیه عدم اشتعال بلکا را از NWTA استرالیا و دانشکده امیر کبیر اخذ شده.

بلکا ترک نمی خورد

این خاصیت باعث می شود ترک دیوارها پوشانده شود و همچنین از ایجاد ترک احتمالی در سقف و دیوارها جلوگیری کند. این مورد به خصوص هنگام بازسازی ساختمانهای قدیمی نمود پیدا می کند.

بلکا از نظر بهداشت

از لحاظ سمی برای کشت گیاهانی که بعداً تولید فیبر می نماید آزمایش شده و میزان آن در حد نرمال می باشد.

فاقد فرمالدئید می باشد. فرمالدئید : گازی با بوی تند است که سرطان زا می باشد و در دود سیگار و ماشین وجود دارد و بیشتر در ساخت رنگ و فوم از آن استفاده می شود

فلزات سنگین مانند Pb ـ Hg ـ Zn ـ A ـ Co ـ Cu ـ CI ـ Cd که سرطان زا هستند تقریباً در حد صفر می باشد.

بلکا فاقد هر گونه مواد فرار میباشد.

دوستدار محیط زیست

همانطور که در بخش آلودگیهای صوتی ذکر شد صوت های ناهنجار یکی از آلاینده های محیط زیست می باشد از زوایای دیگر عدم استفاده از مواد نفتی و مواد فرار در ساختار بلکا که چه در زمان اجرا و چه در موقع تولید، و چه در موقع تولید، پسابی در این زمینه تولید نمی کند که باعث عدم حساسیت مصرف کنندگان و سلامتی محیط زیست می شود.

یکی از موارد مطرح در جوامع مدرن بشری باز یافت محصولات پس از پایان دوره مصرف می باشد که از این جهت نیز بلکا به راحتی به چرخه طبیعت باز می گردد.

 

قیمت اجرای پوشش های سلولزی بلکا

قیمت اجرای بلکا

قیمت هر متر مربع بلکا 18 هزار تومان می باشد.( شامل: هزینه بلکا، هزینه حمل، اجرای بلکا، همه بر عهده شرکت می باشد و هزینه دیگری از مشتری دریافت نمی شود).

تمامی هزینه ها اعم از سفارش مواد بلکا تا درب منزل شما و هزینه های مربوط به ایاب و ذهاب بر عهده شرکت می باشد.

تضمین کیفیت مواد بلکا :

ضمانت نامه

ضمانت رضایت 100 درصد مشتری

تمامی کارهای اجرایی  دارای 100 درصد ضمانت برگشت پول است

ضمانت اجرایی

متر مربع چیست؟ نحوه محاسبه متراژ چگونه است؟

برای محاسبه متراژ دیوارها، طول دیوارها ضرب در ارتفاع دیوار شده و قسمتهایی مانند دربها و پنجره ها  از آن کم می شود.

برای محاسبه متراژ سقف نیز طول سقف ضرب در عرض می شود.

حتما به مثال زیر نوجه کنید که اگر جای دیگری مراجعه کردید سرتان کلاه نرود، متاسفانه یکی از شیوه های رایج کلاهبرداری بعضی از افراد سودجو، نحوه نادرست محاسبه متراژ می باشد.

برای مثال متراژ یک اتاق 3*4 متری : (طول دیوارها * ارتفاع دیوارها) – (دربها + پنجره ها) = متراژ واقعی دیوار اتاق 3+3+4+4 * 2.70 – 4 = 33.80 طول * عرض = متراژ سقف 3 * 4 = 12 سقف + دیوار = متراژ کل اتاق 12 + 33.80 = 45.80

سوالات متداول در مورد بلکا

بلکا، پتینه، رومالین چیست؟

در واقع بلکا، پتینه، رومالین و… نام شرکت های تولید کننده پوشش سلولزی می باشند. محصول یکی هست فقط با طرح ها و رنگ های متفاوت.

بلکا چیست؟

بلکا پوشش سلولزی می باشد که حاصل ترکیب سلولز پنبه ، کاغذ، چسب پودری (cmc)، و سنگ های تزئینی است. که به صورت پودر می باشد و اجرا کننده فقط به آن آب اضافه می کند و به صورت خمیر درمی آورد. بوسیله ماله مخصوص بلکا با ضخامت 2 میلی متر بر روی دیوار اجرا می کند.

بلکا نوعی پوشش دیوار و سقف سلولزی می باشد و نمی توان اصطلاح رنگ بلکا را بکار برد. برخی از مردم این پوشش دیوار را با رنگ اشتباه می گیرند. بنابراین به کار بردن پوشش سلولزی بلکا بهتر و صحیح تر می باشد.

الیاف بلکا گزینه مناسبی برای پوشش دادن عیب و ایراد دیوار وسقف می باشد به خصوص برای خانه های قدیمی که نقاشی ساختمان و کاغذدیواری دیگر جواب نمی دهد.

از بلکا برای سقف حمام و یا جایی که نم دارد می‌توان استفاده کرد؟

بله با اضافه کردن مقداری چسب رزین می‌توان استفاده نمود.

آیا بلکا قابلیت شستشو دارد؟

مانند رنگ روغنی نمی توان بلکا را شست. ولی در صورت لک شدن و کثیفی میتوان با کف شامپو فرش و یک تکه ابر آنرا تمیز کرد.

آیا قابل ترمیم است؟

بله شما نیز به راحتی می توانید ترمیم بلکا را انجام دهید.

آیا بلکا دارای بو می باشد ؟

خیر . بلکا به دلیل نداشتن مواد شیمیایی و نفتی هیچگونه بو و حساسیتی ایجاد نمی کند.

سرعت اجرای بلکا چگونه است؟

سرعت اجرای بلکا بسیار بالا بوده به طوری که هر نصاب حرفه ای روزانه تا 70 متر مربع را می‌تواند اجرا کند.

آیا اجرای بلکا روی بلکا امکان پذیر است؟

بله

سفارش اجرای بلکا در منزل یا محل کار شما؟

با شرکت تماس گرفته و درخواست بازدید رایگان  کنید. با واحد فروش تماس بگیرید (66150360 – 021 *** 09123387082 ). بلافاصله با شما هماهنگ شده و برای بازدید از منزل و یا محل کار شما مراجعه خواهد شد. کد رنگ بلکا توسط شما انتخاب خواهد شد و متراژ واقعی محاسبه خواهد شد.

بعد از انتخاب کدهای رنگ، قرارداد بین طرفین امضا خواهد شد.

برای خرید بلکا، شما درصدی از قرارداد به عنوان پیش پرداخت طی رسیدی به شرکت پرداخت خواهید نمود.

کار اجرا شده و در آخر باقیمانده مبلغ قرارداد گرفته خواهد شد

نمونه کارهای انجام شده بلکا

نمونه کار بلکا - مسکونی

نمونه کار بلکا ساختمان مسکونی

نمونه کار بلکا - راه پله ساختمان

نمونه کار بلکا - راه پله

نمونه کار بلکا - ویلا و تفریحی

نمونه کار بلکا - ویلا

نمونه کار بلکا - واحد اداری

نمونه کار بلکا - واحد اداری

خواننده گرامی، اگر به محصول و خدمات ما علاقمندید و برای سفارش دچار تردید هستید، کارشناسان بخش فروش با صبر و حوصله فراوان به سوالات شما پاسخ خواهند داد تا هرگونه ابهامی برطرف شود.

 

همچنین این شرکت آمادگی خود را جهت فروش مواد بلکا به کلیه شهرستان های کشور را اعلام می دارد.

شماره تلفن : 02166150360 شماره موبایل : 09123387082 (شفی زاده) وب سایت : www.Farahan24.com ایمیل : info@farahan24.com

۲ پاسخ به “بلکا – اجرای یک روزه بلکا 09123387082”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا Call Now Buttonفارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس