بلکا – اجرای یک روزه بلکا 09123387082

اجرای بلکا چگونه است؟

چگونه با بلکا جلوه منزل خود را بدون بو و بدون کثیف کاری عوض کنیم!؟

چگونه با صرف هزینه و زمان کم دیوارهای منزل و یا محل کارمان را زیباتر کنیم؟

زمانی که در میهمانی هستید بلافاصله رنگ دیوارها شما را محو تماشا می کند، رنگ دیوار عالی است!

چگونه به چنین نتیجه ای می رسید؟

نمی خواهم صدای اتاق خواب و یا پذیرایی منزلمان به گوش همسایه برسد! چه کار باید بکنم؟

طرح گل با بلکا

داستان واقعی:

مردم ژاپن به علت سرمای زیاد منطقه ژاپن برای اولین بار سبوس برنج را بعد از کوبیدن با چسب ترکیب نموده و به صورت لایه‌ای روی درها و دیوارها می‌مالیدند که از آن به عنوان عایقی در برابر سرما استفاده می‌کردند.

بعدها این پوشش شکل کامل‌تری گرفت و در اروپا استفاده شد و به جای سبوس و ساقه برنج از مواد دیگری استفاده شد. یعنی ماده اولیه سلولز بود و افزودنی‌های فراوانی به آن اضافه شد که تنوع این محصول را بسیار زیاد نمود و کم‌کم به صورت یک پوشش شناخته شده در آمد که در تمام دنیا کاربرد دارد.

انواع  بلکا:

انواع مختلف بلکا به چهار نوع تقسیم می شود، که در زیر به آن می پردازیم.

 1. بلکا سلولزی ساده: نوع پرمصرف بلکا می باشد. بافت ریز دارد.
 2. بلکا الیافدار: ترکیب نوع ساده بلکا با الیاف رنگی می باشد.
 3. بلکا ابریشمی: نوع تمام الیاف بلکا می باشد. گرانتر از بقیه انواع بلکا می باشد.
 4. بلکا نیمه ابریشمی: از ترکیب بلکا ساده و ابریشمی بوجود می آید.

چرا باید از بلکا استفاده کنیم؟

 • اجرای بلکا سریع انجام می شود که باعث می شود تا شما زمان زیادی را مثل نقاشی از دست ندهید.
 • بلکا ترک نمی خورد که باعث می شود دیوارهای شما زیبایی خود را از دست ندهند.
 • بلکا قابل شستشو می باشد که باعث می شود شما دیوار خود را با شامپو فرش و بخارشو تمیز کنید.
 • بلکا نیاز به زیر سازی ندارد و باعث می شود شما در هر محیطی آنرا اجرا کنید. اجرای بلکا بر روی کچ، سیمان، کاشی، سرامیک، چوب و انواع رنگ.
 • هزینه اجرای بلکا بسیار ارزانتر از رنگ است.
 • بلکا عایق برودتی و حرارتی می باشد که باعث می شود تا در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.
 • بلکا عایق صوت می باشد و محیطی آرام برای شما بوجود می آورد.

مزایای بلکا ، رومالین و پتینه:

دوستدار محیط زیستبلکا دوستدار محیط زیست:

همانطور که در بخش آلودگیهای صوتی ذکر شد صوت های ناهنجار یکی از آلاینده های محیط زیست می باشد از زوایای دیگر عدم استفاده از مواد نفتی و مواد فرار در ساختار بلکا که چه در زمان اجرا و چه در موقع تولید، و چه در موقع تولید، پسابی در این زمینه تولید نمی کند که باعث عدم حساسیت مصرف کنندگان و سلامتی محیط زیست می شود.

یکی از موارد مطرح در جوامع مدرن بشری باز یافت محصولات پس از پایان دوره مصرف می باشد که از این جهت نیز بلکا به راحتی به چرخه طبیعت باز می گردد.

بلکا از نظر بهداشت:

از لحاظ سمی برای کشت گیاهانی که بعداً تولید فیبر می نماید آزمایش شده و میزان آن در حد نرمال می باشد.

فاقد فرمالدئید می باشد. فرمالدئید : گازی با بوی تند است که سرطان زا می باشد و در دود سیگار و ماشین وجود دارد و بیشتر در ساخت رنگ و فوم از آن استفاده می شود

فلزات سنگین مانند Pb ـ Hg ـ Zn ـ A ـ Co ـ Cu ـ CI ـ Cd که سرطان زا هستند تقریباً در حد صفر می باشد.

بلکا فاقد هر گونه مواد فرار میباشد.

بلکا ترک نمی خورد:

این خاصیت باعث می شود ترک دیوارها پوشانده شود و همچنین از ایجاد ترک احتمالی در سقف و دیوارها جلوگیری کند. این مورد به خصوص هنگام بازسازی ساختمانهای قدیمی نمود پیدا می کند.

مقاوم در برابر آتش سوزی:

طول زمان حفاظت در مقابل آتش یا تحمل آتش برای ساختمان می تواند متفاوت باشد و بستگی به فاصله آنها از مراکز آتش نشانی، وجود تجهیزات اطفاء حریق مستقر در ساختمان و یا وجود مــواد قابل اشتعال در آنها دارد. زمان تحمل آتش برای ساختمانهای مسکـونی و اداری باید ســه ربع تا یک ساعت باشدو این زمانی است که معمولاً برای تخلیه ساختـمان لازم است. ساختمانهای بلند، بیمارستانها، تئاتر و سینما 2 ساعت و اماکن تجاری و صنعتـی حداقل باید سه ساعت تحــمل آتش را داشته باشد و در این زمـان آسیب نبیند.

انتخـاب نوع پوشش مقاوم آتش و ضخــامت آن برای ساختمانها بستگی به جنس آنها و همچنین زمانی دارد که برای تحمل آتش، برای آنها در نظر گرفته شده است. در شرایـط ثابت، ضخامت لایه پوشش مقاوم آتش نسبت مستقیم با زمان تحمـل آتش دارد و با افزایش ضخامت، زمان تحمل افزایش می یابد.

استاندارد شماره DIN4102 آلمـان، ناظر به عکس الـعمل مصالح ساختمانی در مقابل آتش است. پوشش دیوار« بلکا » بر اسـاس داده های این استاندارد در رابطه با آتش سوزی،مورد آزمـــایش قرارگرفت و نتیجتاً به عنوان یک مصالح ساختمانی که به سختی قابل اشتعال می باشد، طبقه بندی شده و می توان این پوشش دیوار را به عنوان مصالح ساختمانی که به سختی قابل اشتعال می باشد، به کار برد. ضمناً تأییدیه عدم اشتعال بلکا را از NWTA استرالیا و دانشکده امیر کبیر اخذ شده.

عدم جذب گرد و غبار:

یکی از عوامل جذب گرد و غبار توسط سطوح، ایجاد بار الکتریکی مخالف بین ذرات معلق در هوا و سطح مورد نظر می باشد. در آزمایشات متعدد مشخص شده است که الیاف سلولزی حداقل (در حد صفر) اشکال را از نظر بار الکتریسیته ساکن ایجاد می نمایند، دلیل این پدیده به جذب رطوبت توسط الیاف سلولزی و پنبه ای مربوط می شود.

بدون نیاز به زیر سازی :

عدم نیاز به زیر سازی جدی و اجرای بلکا بر روی کلیه سطوح اعم از گچ، گچ و خاک، سیمان سفید و سیاه، رنگ روغن، رنگ پلاستیک، کاشی، سرامیک و… باعث سرعت عمل این کار و در ضمن کاهش جدی هزینه می گردد.

بطور مثال روند کلی ساخت در ساختمانهای بیشتر نقاط ایران بدین صورت است که ابتدا بعد از آجر چینی، گچ وخاک ساختمان انجام می شود که این مرحله در بعضی از مناطق مرطوب کشور به جای گچ وخاک، سیمان سفید جایگزین می شود سپس روی گچ وخاک یا سیمان، گچ سفید می زنند و رنگ آمیزی می کنند.

با بلکا مرحله سفید کاری کاملا حذف می شود. در مرحله گچ و خاک یا سیمان بلافاصله بلکا که جایگزین رنگ ساختمانی است اجرا می شود.

بدین ترتیب علاوه بر سرعت اجرای کار، راحتی و همچنین صرفه اقتصادی را به همراه می آورد در مواردی که فضای داخلی به منظور استفاده برای آشپزخانه یا آزمایشگاه از کاشی پوشیده شده باشد و بعد از مدتی مصرف کننده تمایل داشته باشد به عنوان اتاق دیگری از آن استفاده نماید بلکا به راحتی بر روی کاشی اجرا می شود و نیاز به برداشتن کاشی نمی باشد.

کاهش محسوس صدا و عایق صوت بودن:

یکی از آلودگی های محیط زیست که برای انسان نیز بسیار مضر است آلودگی صوتی می باشد. مخصوصاً صداهای مداوم که ناشی از بازگشت امواج صوت پس از برخورد با سطوح به وجود می آیند. این صداها حساسیت گوش را نسبت به انواع صداها تقلیل می دهد اگر مدت ده دقیقه در محیطی که این صداها موجود باشند حضور داشته باشیم نیاز به استراحتی به مدت بیست دقیقه در محیطی کاملاً آرام داریم تا اثر آن را جبران نماییم.

اثرات غیر مستقیم صداهای ناخواسته بر روی انسان عبارت از حساسیت عصبی، تحریک پذیری شدید، گرفتگی عضلانی و خستگی روحی و جسمی و حتی در مواقعی سرگیجه است. بلکا به عنوان پوششی با تخلخلهای فراوان و غیر همگون که به ضخامت 2 میلی متر روی دیوارها اجرا می شود حدود 30 تا 50 درصد رفلکس صدا را کاهش می دهد و بطوریکه کاملاً محسوس آلودگی صوت را تقلیل می دهد.

عایق حرارت و برودت:

خاصیت عایق بودن الیاف سالهاست که پذیرفته شده است. بیشتر خاصیت عایق بودن مجموع الیاف(از نظر حرارت) به این علت است که همواره هوا در داخل فضاهای موجود در داخل آن ساکن می گردد. دیوار پوشیده از بلکا از اتلاف حرارتی ساختمان در فصل زمستان می کاهد. همه ساختمانها از طریق دیوارها و جداره ها مقداری گرما را ازدست می دهند که بلکا کاملا این فضاها را پر می کند.

قیمت اجرای بلکا در اردیبهشت 1403:

 

قیمت هر متر مربع بلکا با توجه به متراژ کار و زیر کار دیوار یا سقف متغیر می باشد. مواردی از قبیل زدن چسب زیرکار ، کندن کاغذ دیواری یا بلکا قبلی لکه گیری گچ کاری و … در قیمت تمام شده تاثیر دارد.

تمامی هزینه ها اعم از سفارش مواد بلکا تا درب منزل شما و هزینه های مربوط به ایاب و ذهاب بر عهده شرکت می باشد.

جهت اطلاع از قیمت تمام شده کار خود با شماره 09123387082 (شفی زاده) تماس بگیرید.

تضمین کیفیت مواد مورد استفاده :

ضمانت بلکا

ضمانت رضایت 100 درصد مشتری

تمامی کارهای اجرایی  دارای 100 درصد ضمانت برگشت پول است

ضمانت کتبی بلکا

متر مربع چیست؟ نحوه محاسبه متراژ چگونه است؟

برای محاسبه متراژ دیوارها، طول دیوارها ضرب در ارتفاع دیوار شده و قسمتهایی مانند دربها و پنجره ها  از آن کم می شود.

برای محاسبه متراژ سقف نیز طول سقف ضرب در عرض می شود.

حتما به مثال زیر توجه کنید که اگر جای دیگری مراجعه کردید سرتان کلاه نرود، متاسفانه یکی از شیوه های رایج کلاهبرداری بعضی از افراد سودجو، نحوه نادرست محاسبه متراژ می باشد.

برای مثال متراژ یک اتاق 3*4 متری : (طول دیوارها * ارتفاع دیوارها) – (دربها + پنجره ها) = متراژ واقعی دیوار اتاق 3+3+4+4 * 2.70 – 4 = 33.80 طول * عرض = متراژ سقف 3 * 4 = 12 سقف + دیوار = متراژ کل اتاق 12 + 33.80 = 45.80

متراژ بلکا
محاسبه مترمربع دیوار و سقف بلکا

سوالات متداول در مورد بلکا

بلكا، پتينه، رومالين چيست؟

در واقع بلكا، پتينه، رومالين  و… نام شركت هاي توليد كننده پوشش سلولزي مي باشند. محصول يكي هست فقط با طرح ها و رنگ هاي متفاوت.

 بلكا چيست؟

بلكا پوشش سلولزي مي باشد كه حاصل تركيب سلولز پنبه ، كاغذ، چسب پودري (cmc)، و سنگ هاي تزئيني است. كه به صورت پودر مي باشد و اجرا كننده فقط به آن آب اضافه مي كند و به صورت خمير درمي آورد. بوسيله ماله مخصوص با ضخامت 2 ميلي متر بر روي ديوار اجرا مي كند.


بلکا نوعی پوشش دیوار و سقف سلولزی می باشد و نمی توان اصطلاح رنگ بلکا را بکار برد. برخی از مردم این پوشش دیوار را با رنگ اشتباه می گیرند. بنابراین به کار بردن پوشش سلولزی بلکا بهتر و صحیح تر می باشد.

الیاف بلکا گزینه مناسبی برای پوشش دادن عیب و ایراد دیوار و سقف می باشد به خصوص برای خانه های قدیمی که نقاشی ساختمان و کاغذدیواری دیگر جواب نمی دهد.

از بلكا براي سقف حمام و يا جايي كه نم دارد مي‌توان استفاده كرد؟

بله با اضافه كردن مقداري چسب رزين مي‌توان استفاده نمود.

 

آيا بلكا قابليت شستشو دارد؟

مانند رنگ روغني نمي توان بلكا را شست. ولي در صورت لك شدن و كثيفي ميتوان با كف شامپو فرش و يك تكه ابر آنرا تميز كرد.

 آیا قابل ترميم است؟

بله شما نيز به راحتي مي توانيد ترميم بلكا را انجام دهيد.

آيا بلكا داراي بو مي باشد ؟

خير . به دليل نداشتن مواد شيميايي و نفتي هيچگونه بو و حساسيتي ايجاد نمي كند.

 سرعت اجراي بلكا چگونه است؟

سرعت اجراي بلكا بسيار بالا بوده به طوري كه هر نصاب حرفه اي روزانه تا 70 متر مربع را مي‌تواند اجرا كند.

آیا اجرای بلکا روی بلکا امکان پذیر است؟

بله

نحوه سفارش اجرای بلکا در منزل یا محل کار شما؟

با شرکت تماس گرفته و درخواست بازدید رایگان  کنید. (02166150360 *** 09123387082 ).

بلافاصله با شما هماهنگ شده و برای بازدید از منزل و یا محل کار شما مراجعه خواهد شد.

کد رنگ بلکا توسط شما انتخاب خواهد شد و متراژ واقعی محاسبه خواهد شد.

بعد از انتخاب کدهای رنگ، قرارداد بین طرفین امضا خواهد شد.

مبلغی به عنوان پیش پرداخت از مشتری دریافت می شود.

باقی مبلغ قرارداد بعد از اتمام کار دریافت خواهد شد.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09123387082 شفی زاده