بلکا – اجرای یک روزه بلکا 09123387082

بلکا چیست و نصب و اجرای آن چگونه است؟

نمونه کار بلکا

انتخاب کد رنگ بلکا از کاتالوگ های واقعی

بازدید رایگان از منزل و محل شما و محاسبه متراژ واقعی

مواد تشکیل دهنده در بلکا چیست؟

بلکا مخلوطي از پنبه سلولز ، رشته هاي الياف و چسب پودری است. با انواع متنوعي از افزودنيهاي تزئيني مانند سنگ میکا در رنگ های مختلف می باشد. ساختار بلكا به نوع طرح ساده یا سلولزی، ترکیب سلولزی با الیاف و نوع ابریشمی مي باشد.

مردم ژاپن به علت سرمای زیاد منطقه ژاپن برای اولین بار سبوس برنج را بعد از کوبیدن با چسب ترکیب نموده و به صورت لایه‌ای روی درها و دیوارها می‌مالیدند که از آن به عنوان عایقی در برابر سرما استفاده می‌کردند.

بعدها این پوشش شکل کامل‌تری گرفت و در اروپا استفاده شد و به جای سبوس و ساقه برنج از مواد دیگری استفاده شد. یعنی ماده اولیه سلولز بود و افزودنی‌های فراوانی به آن اضافه شد که تنوع این محصول را بسیار زیاد نمود و کم‌کم به صورت یک پوشش شناخته شده در آمد که در تمام دنیا کاربرد دارد.

چگونه با بلکا جلوه منزل خود را بدون بو و بدون کثیف کاری عوض کنیم!؟

چگونه با صرف هزینه و زمان کم دیوارهای منزل و یا محل کارمان را زیباتر کنیم؟

زمانی که در میهمانی هستید بلافاصله رنگ دیوارها شما را محو تماشا می کند، رنگ دیوار عالی است! چگونه به چنین نتیجه ای می رسید؟

نمی خواهم صدای اتاق خواب و یا پذیرایی منزلمان به گوش همسایه برسد! چه کار باید بکنم؟

1

اجرای بلکا سریع انجام می شود که باعث می شود تا شما زمان زیادی را مثل نقاشی از دست ندهید

2

بلکا قابل ترمیم است که باعث می شود شما خودتان اینکار را به راحتی انجام دهید

3

بلکا ترک نمی خورد که باعث می شود دیوارهای شما زیبایی خود را از دست ندهند

4

بلکا قابل شستشو می باشد که باعث می شود شما دیوار خود را با شامپو فرش و بخارشو تمیز کنید

5

بلکا نیاز به زیر سازی ندارد که باعث می شود شما در هر محیطی آنرا اجرا کنید – قابلیت اجرای بلکا بر روی کچ خاک، سیمان، کاشی، سرامیک، چوب و انواع رنگ

6

هزینه اجرای بلکا بسیار ارزانتر از رنگ است

7

بلکا عایق برودتی و حرارتی می باشد که باعث می شود تا در مصرف انرژی صرفه جویی کنید و یارانه ها را صرف خودتان کنید تا پول گاز و برق!

بلکا عايق حرارت و برودت

خاصيت عايق بودن الياف سالهاست كه پذيرفته شده است. بيشتر خاصيت عايق بودن مجموع الياف(از نظر حرارت) به اين علت است كه همواره هوا در داخل فضاهاي موجود در داخل آن ساكن مي گردد. ديوار پوشيده از بلكا از اتلاف حرارتي ساختمان در فصل زمستان مي كاهد. همه ساختمانها از طريق ديوارها و جداره ها مقداري گرما را ازدست مي دهند كه بلكا كاملا اين فضاها را پر مي كند.

کاهش محسوس صدا به عنوان عایق صوت

يكي از آلودگی هاي محيط زيست كه براي انسان نيز بسيار مضر است آلودگي صوتي مي باشد. مخصوصاً صداهاي مداوم كه ناشي از بازگشت امواج صوت پس از برخورد با سطوح به وجود مي آيند. اين صداها حساسيت گوش را نسبت به انواع صداها تقليل مي دهد اگر مدت ده دقيقه در محيطي كه اين صداها موجود باشند حضور داشته باشيم نياز به استراحتي به مدت بيست دقيقه در محيطي كاملاً آرام داريم تا اثر آن را جبران نماييم.

اثرات غير مستقيم صداهاي ناخواسته بر روي انسان عبارت از حساسيت عصبي، تحريك پذيري شديد، گرفتگي عضلاني و خستگي روحي و جسمي و حتي در مواقعي سرگيجه است. بلكا به عنوان پوششي با تخلخلهاي فراوان و غير همگون كه به ضخامت 2 میلی متر روي ديوارها اجرا مي شود حدود 30 تا 50 درصد رفلكس صدا را كاهش مي دهد و بطوريكه كاملاً محسوس آلودگي صوت را تقليل مي دهد.

عدم نیاز به زیرسازی جدی در مرحله اجرا

عدم نياز به زير سازي جدي و اجرای بلکا بر روي كليه سطوح اعم از گچ، گچ و خاك، سيمان سفيد و سياه، رنگ روغن، رنگ پلاستیک، كاشي، سرامیک و… باعث سرعت عمل اين كار و در ضمن كاهش جدي هزينه مي گردد.

بطور مثال روند كلي ساخت در ساختمانهاي بيشتر نقاط ايران بدين صورت است كه ابتدا بعد از آجر چيني، گچ وخاك ساختمان انجام مي شود كه اين مرحله در بعضي از مناطق مرطوب كشور به جاي گچ وخاك، سيمان سفيد جايگزين مي شود سپس روي گچ وخاك يا سيمان، گچ سفيد مي زنند و رنگ آميزي مي كنند.

با بلكا مرحله سفيد كاري كاملا حذف مي شود. در مرحله گچ و خاك يا سيمان بلافاصله بلكا كه جايگزين رنگ ساختماني است اجرا مي شود.

بدين ترتيب علاوه بر سرعت اجراي كار، راحتي و همچنين صرفه اقتصادي را به همراه مي آورد در مواردي كه فضاي داخلي به منظور استفاده براي آشپزخانه يا آزمايشگاه از كاشي پوشيده شده باشد و بعد از مدتي مصرف كننده تمايل داشته باشد به عنوان اتاق ديگري از آن استفاده نمايد بلكا به راحتي بر روي كاشي اجرا مي شود و نياز به برداشتن كاشي نمي باشد.

بلکا خاصيت قابليت شستشو دارد

با ابر و شامپوي فرش قابل شستشو مي باشد پس از شستشو مدتي صبر كنيد تا دوباره بلكا خشك شود.

شما می توانید بلکا را با بخارشو نیز تمیز کنید

عدم جذب گرد و غبار

يكي از عوامل جذب گرد و غبار توسط سطوح، ايجاد بار الكتريكي مخالف بين ذرات معلق در هوا و سطح مورد نظر مي باشد. در آزمايشات متعدد مشخص شده است كه الياف سلولزي حداقل (در حد صفر) اشكال را از نظر بار الكتريسيته ساكن ايجاد مي نمايند، دليل اين پديده به جذب رطوبت توسط الياف سلولزي و پنبه اي مربوط مي شود.

مقاوم در مقابل آتش سوزی

طول زمان حفاظت در مقابل آتش يا تحمل آتش براي ساختمان مي تواند متفاوت باشد و بستگي به فاصله آنها از مراكز آتش نشاني، وجود تجهيزات اطفاء حريق مستقر در ساختمان و يا وجود مــواد قابل اشتعال در آنها دارد. زمان تحمل آتش براي ساختمانهاي مسكـوني و اداري بايد ســه ربع تا يك ساعت باشدو اين زماني است كه معمولاً براي تخليه ساختـمان لازم است. ساختمانهاي بلند، بيمارستانها، تئاتر و سينما 2 ساعت و اماكن تجاري و صنعتـي حداقل بايد سه ساعت تحــمل آتش را داشته باشد و در اين زمـان آسيب نبيند.

انتخـاب نوع پوشش مقاوم آتش و ضخــامت آن براي ساختمانها بستگي به جنس آنها و همچنين زماني دارد كه براي تحمل آتش، براي آنها در نظر گرفته شده است. در شرايـط ثابت، ضخامت لاية پوشش مقاوم آتش نسبت مستقيم با زمان تحمـل آتش دارد و با افزايش ضخامت، زمان تحمل افزايش مي يابد.

استاندارد شمارة DIN4102 آلمـان، ناظر به عكس الـعمل مصالح ساختماني در مقابل آتش است. پوشش ديوار« بلكا » بر اسـاس داده هاي اين استاندارد در رابطه با آتش سوزي،مورد آزمـــايش قرارگرفت و نتيجتاً به عنوان يك مصالح ساختماني كه به سختي قابل اشتعال مي باشد، طبقه بندي شده و مي توان اين پوشش ديوار را به عنوان مصالح ساختماني كه به سختي قابل اشتعال مي باشد، به كار برد. ضمناً تأييديه عدم اشتعال بلكا را از NWTA استراليا و دانشكده امير كبير اخذ شده.

بلکا ترک نمی خورد

اين خاصيت باعث مي شود ترك ديوارها پوشانده شود و همچنين از ايجاد ترك احتمالي در سقف و ديوارها جلوگيري كند. اين مورد به خصوص هنگام بازسازي ساختمانهاي قديمي نمود پيدا مي كند.

بلکا از نظر بهداشت

از لحاظ سمي براي كشت گياهاني كه بعداً توليد فيبر مي نمايد آزمايش شده و ميزان آن در حد نرمال مي باشد.

فاقد فرمالدئيد مي باشد. فرمالدئید : گازی با بوی تند است که سرطان زا می باشد و در دود سیگار و ماشین وجود دارد و بیشتر در ساخت رنگ و فوم از آن استفاده می شود

فلزات سنگين مانند Pb ـ Hg ـ Zn ـ A ـ Co ـ Cu ـ CI ـ Cd كه سرطان زا هستند تقريباً در حد صفر مي باشد.

بلكا فاقد هر گونه مواد فرار ميباشد.

دوستدار محيط زيست

همانطور كه در بخش آلودگيهاي صوتی ذكر شد صوت های ناهنجار يكي از آلاينده هاي محيط زيست مي باشد از زواياي ديگر عدم استفاده از مواد نفتي و مواد فرار در ساختار بلكا كه چه در زمان اجرا و چه در موقع تولید، و چه در موقع توليد، پسابي در اين زمينه تولید نمی کند که باعث عدم حساسیت مصرف کنندگان و سلامتی محیط زیست می شود.

يكي از موارد مطرح در جوامع مدرن بشري باز يافت محصولات پس از پايان دوره مصرف مي باشد كه از اين جهت نيز بلكا به راحتي به چرخه طبيعت باز مي گردد.

نحوه تهیه و آماده کردن خیمر بلکا – اجرای بلکا – پتینه و رومالین

 

به مقدار مورد نیاز مواد بلكا را از کیسه خارج نموده و در درون ظرفی مناسب بریزید.

اگر زیر کار رنگ روغن باشد، حدود پنج برابر وزن بلکا آب (ترجیحاً آب گرم) اضافه كنيد. تا يك خمير سفت ايجاد شود. اگر زیرکار بلکا باشد 7 برابر و اگر گچ باشد 6 برابر وزن بلکا آب اضافه شود.

خمیر بلكا را خوب هم زده، به طور کامل به مدت حداقل 10 دقیقه ورز دهید.

پس از 30 دقیقه، مجدداً خمیر بلكا را خوب ورز دهید…

اکنون خمیر بلکا آماده‌ی اجرا با ماله‌ی مخصوص بلكا می‌باشد و می توانید آنرا بر روی دیوار بکشید

براي اجرای یکدست بلكا، لازم است بلکا را با ضخامت مناسب بر روی سطوح اجرا نمایید. براي اين منظور، توصیه می شود در هر متر مربع حدود 330 گرم بلكا (خشك) و به ضخامت حدود 2 میلی متر اجرا شود.

نحوه ترمیم بلکا

برای ترمیم قسمتی از دیوار که بلکای آن کنده شده، باید به روش زیر اقدام کنید:

دور قسمتی از دیوار را که کنده شده را بوسیله آبپاش خیس کنید

سپس به اندازه نیاز از پودر بلکا را خمیر کرده و روی قسمت کنده شده بوسیله ماله بمالید

سپس صبر کنید تا خشک شود.

مواد تشکیل دهنده بلکا  – پتینه – رومالین و بلکا ابریشم چیست؟

پوشش سلولزی بلکا از الیاف مصنوعی که صرفا برای اینکار تولید شده است، استفاده می گردد.

این محصول دارای چسب پودری CMC می باشد و زمانی که با آب مخلوط می شود چسب پودری فعال می گردد.

برخی از مواد از اکلیل و میکا (نوعی سنگ تزئینی) به محصول اضافه می گردد.

این محصول کاملا از مواد طبیعی تشکیل شده و هیچ نوع مواد شیمیایی در آن وجود ندارد. به همین علت فاقد بو و مواد فرار می باشد.

همچنین نوع دیگر بلکا تمام الیاف که با چسب پودری ترکیب می شود و از آن به عنوان بلکا ابریشمی یاد می شود.

قیمت اجرای پوشش های سلولزی بلکا

قیمت اجرای بلکا

لیست کامل قیمت بلکا

قیمت هر متر مربع بلکا 16 هزار تومان می باشد.( شامل: هزینه بلکا، هزینه حمل، اجرای بلکا، همه بر عهده شرکت می باشد و هزینه دیگری از مشتری دریافت نمی شود).

تمامی هزینه ها اعم از سفارش مواد بلکا تا درب منزل شما و هزینه های مربوط به ایاب و ذهاب بر عهده شرکت می باشد.

تضمبن کیفیت مواد بلکا :

ضمانت نامه بلکا

متر مربع چیست؟ نحوه محاسبه متراژ چگونه است؟

برای محاسبه متراژ دیوارها، طول دیوارها ضرب در ارتفاع دیوار شده و قسمتهایی مانند دربها و پنجره ها که بلکا اجرا نشده از آن کم می شود.

برای محاسبه متراژ سقف نیز طول سقف ضرب در عرض می شود.

حتما به مثال زیر نوجه کنید که اگر جای دیگری مراجعه کردید سرتان کلاه نرود، متاسفانه یکی از شیوه های رایج کلاهبرداری بعضی از افراد سودجو، نحوه نادرست محاسبه متراژ می باشد.

برای مثال متراژ یک اتاق 3*4 متری :

(طول دیوارها * ارتفاع دیوارها) – (دربها + پنجره ها) = متراژ واقعی دیوار اتاق
3+3+4+4 * 2.70 – 4 = 33.80

طول * عرض = متراژ سقف
3 * 4 = 12

سقف + دیوار = متراژ کل اتاق
12 + 33.80 = 45.80

ضمانت رضایت 100 درصد مشتری

تمامی کارهای اجرایی بلکا دارای 100 درصد ضمانت برگشت پول است

ضمانت اجرای بلکا

 

سوالات متداول در مورد بلکا

بلكا، پتينه، رومالين چيست؟

در واقع بلكا، پتينه، رومالين و… نام شركت هاي توليد كننده پوشش سلولزي مي باشند. محصول يكي هست فقط با طرح ها و رنگ هاي متفاوت.

بلكا چيست؟

بلكا پوشش سلولزي مي باشد كه حاصل تركيب سلولز پنبه ، كاغذ، چسب پودري (cmc)، و سنگ هاي تزئيني است. كه به صورت پودر مي باشد و اجرا كننده فقط به آن آب اضافه مي كند و به صورت خمير درمي آورد. بوسيله ماله مخصوص بلكا با ضخامت 2 ميلي متر بر روي ديوار اجرا مي كند.

از بلكا براي سقف حمام و يا جايي كه نم دارد مي‌توان استفاده كرد؟

بله با اضافه كردن مقداري چسب رزين مي‌توان استفاده نمود.

آيا بلكا قابليت شستشو دارد؟

مانند رنگ روغني نمي توان بلكا را شست.

ولي در صورت لك شدن و كثيفي ميتوان با كف شامپو فرش و يك تكه ابر آنرا تميز كرد.

بلكا قابل ترميم است؟

بله شما نيز به راحتي مي توانيد ترميم بلكا را انجام دهيد.

آيا بلكا داراي بو مي باشد ؟

خير . بلكا به دليل نداشتن مواد شيميايي و نفتي هيچگونه بو و حساسيتي ايجاد نمي كند.

سرعت اجراي بلكا چگونه است؟

سرعت اجراي بلكا بسيار بالا بوده به طوري كه هر نصاب حرفه اي روزانه تا 70 متر مربع را مي‌تواند اجرا كند.

آیا روی بلکا می شود رنگ زد؟

زدن رنگ پلاستیک روی بلکا امکان پذیر است ولی با توجه به الیافی بودن سطح بلکا رنگ جذب بلکا می شود و میزان زیادی رنگ مصرف می شود‌ و توصیه می شود روی بلکا دوباره بلکا انجام شود.

نحوه سفارش اجرای بلکا در منزل یا محل کار شما؟

با شرکت تماس گرفته و درخواست بازدید رایگان  کنید.

با واحد فروش تماس بگیرید (66150360 – 021 *** 09123387082 ).

بلافاصله با شما هماهنگ شده و برای بازدید از منزل و یا محل کار شما مراجعه خواهد شد.

کد رنگ بلکا توسط شما انتخاب خواهد شد و متراژ واقعی محاسبه خواهد شد.

بعد از انتخاب کدهای رنگ، قرارداد بین طرفین امضا خواهد شد.

برای خرید بلکا، شما درصدی از قرارداد به عنوان پیش پرداخت طی رسیدی به شرکت پرداخت خواهید نمود.

کار اجرا شده و در آخر باقیمانده مبلغ قرارداد گرفته خواهد شد

نمونه کارهای انجام شده بلکا

نمونه کار بلکا - راه پله ساختمان

نمونه کار بلکا - راه پله

نمونه کار بلکا - ویلا و تفریحی

نمونه کار بلکا - ویلا

نمونه کار بلکا - مسکونی

نمونه کار بلکا ساختمان مسکونی

نمونه کار بلکا - واحد اداری

نمونه کار بلکا - واحد اداری

خواننده گرامی، اگر به محصول و خدمات ما علاقمندید و برای سفارش دچار تردید هستید، کارشناسان بخش فروش با صبر و حوصله فراوان به سوالات شما پاسخ خواهند داد تا هر گونه ابهامی برطرف شود.

همچنین این شرکت آمادگی خود را جهت فروش مواد بلکا به کلیه شهرستان های کشور را اعلام می دارد.

شماره تلفن : 02166150360

شماره موبایل : 09123387082 (شفی زاده)

وب سایت : www.Farahan24.com

ایمیل : info@farahan24.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا 09123387082 شفی زادهفارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس